מכאן שהרפואה המשולבת, זו המנסה לעשות שימוש בשני העולמות, הקונבנציונלי והאלטרנטיבי, מתמקדת באדם לא פחות מאשר במחלה. ...
מתוך הערך: המדריך לטיפול בסוכרת

עמותת עתיד – עמותת הדיאטנים והתזונאים בישראל

מתוך ויקירפואה

עתיד-לוגו.png

עמותת עתיד פועלת לקידום מעמד הדיאטנים והובלת עולם התזונה בישראל מאז שנת 1998. הערכים שמנחים את העמותה הם מחויבות ציבורית, יושרה ואמינות, הכללה ואחריות חברתית, לימוד והתפתחות מקצועית וחדשנות. העמותה פועלת על מנת להעצים ולקדם את הדיאטנים למובילות מקצועית בעולם המזון, התזונה ואורחות חיים מיטביים. ופועלת להשגת בריאות, רווחה, איכות חיים, בטחון ושיווין הזדמנויות תזונתיים לכלל האוכלוסייה בישראל.

העמותה מקדמת את מקצועיות את הדיאטנים והדיאטניות בישראל בדרכים הבאות:

  • קורסים, הכשרות וכנסים – העמותה מקיימת מגוון רחב של קורסים ברחבי הארץ, בדגש על תזונה וטיפול. מדי שנה נערכים כ-15 קורסים מקצועיים בתחומים שונים. חלק מהקורסים מוכרים לגמול השתלמות. לקורסים של העמותה – לחצו כאן.
  • הכנס השנתי של עמותת עתיד - מדי שנה מתקיים הכנס המקצועי השנתי של עמותת הדיאטנים. הכנס השנתי הוא אירוע השיא של העמותה, ומתקיימות בו שלל הרצאות בחזית המדע. למידע על הכנס – לחצו כאן.
  • פורומים מקצועיים - הפורומים המקצועיים הם מפגשים של דיאטנים ודיאטניות העוסקים בתחומים שונים בעולם התזונה. כל מפגש פורום הוא יום עיון המתמקד בפן התזונתי בו עוסק הפורום. יש מעל 28 פורומים פעילים בעמותה, בהם פורום ספורט, תזונת ילדים, סוכרת, אונקולוגיה. לרשימת כל הפורומים, מועדי מפגשים וסיכום מידע מקצועי מהמפגשים – לחצו כאן.
  • השקת ניירות עמדה, מגזין מקוון, עלוני מידע והפקת חוברות מקצועיות מטעם העמותה - העמותה מפיקה חוברות מקצועיות שונות, מוציאה מדי רבעון מגזין אינטרנטי מקוון ומשיקה ניירות עמדה שהם פרי עבודתם של ראשי הפורומים השונים. לרשימת ניירות העמדה שעלו לויקירפואה לחצו כאן.
  • אכיפת חוק העיסוק במקצועות הבריאות - אכיפה פרטנית מול גורמים פרטיים, אכיפה מול מכללות המנפיקות תעודות כנגד חוק העיסוק בתזונה, אכיפה מול מתחזים בתקשורת. למידע נוסף על חוק העיסוק במקצועות הבריאות, והטיפול במתחזים – לחצו כאן.
  • ייצוג ציבורי - העמותה לוקחת חלק בהצעת הצעות חוק, השתתפות בוועדות של הכנסת, כתיבת ניירות עמדה והפצתם מטעם העמותה ובשותפות עם גורמים נוספים. לעמותה יש יועץ משפטי ונציגה פרלמנטרית אשר מייצגים את העמותה בוועדות רלוונטיות בכנס, אליהן מוזמנת עמותת עתיד.
  • יחסי ציבור ותקשורת - כתיבת מאמרים של חברי העמותה באינטרנט ובמדיה הכתובה. עמוד הפייסבוק של העמותה מפרסם מדי שבוע כתבות של דיאטניות חברות חברות עמותה, כנסים בהם השתתפו דיאטניות ועוד – לרשימת הכתבות של העמותה בתקשורת – לחצו כאן.
  • מיזם "דיאטן/נית לכל עיר" - מטרת המיזם היא להעלות את המודעות לתזונה בריאה בקרב גני הילדים, בתי הספר והצהרונים שבפיקוח העיריה. במסגרת המיזם פועלת העמותה ליצירת שיתופי פעולה עם העיריות בישובים שונים בארץ, הפרויקט פעיל כיום בעיריית הרצליה, רמת גן ורעננה. למידע נוסף על הפרויקט – לחצו כאן.
  • קשרים עם ארגונים בחו"ל- EFDA (אירופאי), ICDA (בינלאומי) – העמותה רואה חשיבות רבה בשיתוף פעולה עם ארגונים מקצועיים בינלאומיים. למידע נוסף על החברות באיגודים – לחצו כאן.
  • שיתופי פעולה - עמותת עתיד פועלת בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות, איגוד הדיאטנים בהסתדרות, קופות החולים, אוניברסיטאות וגורמים נוספים לקידום המטרות המשותפות של הדיאטנים והדיאטניות בישראל. לעמוד על פעילות איגוד הדיאטנים בהסתדרות – לחצו כאן.

מידע נוסף על פעילות העמותה באתר http://www.atid-eatright.org.il

או במייל atid.diet@gmail.com