האיגוד הישראלי לרפואת משפחה

קובץ:Myxomatous aortic valve.jpg

מתוך ויקירפואה

לקובץ המקורי(2,048 × 1,536 פיקסלים, גודל הקובץ: 342 קילו־בייטים, סוג MIME‏: image/jpeg)

זהו קובץ מתוך ויקישיתוף וניתן להשתמש בו גם במיזמים אחרים. תיאורו בדף תיאור הקובץ שלו מוצג למטה.

תקציר

תיאור
English: Micrograph of myxomatous degeneration of the aortic valve. Surgical specimen. Movat's stain (Black = nuclei, elastic fibres. Yellow = collagen, reticular fibers. Blue =

ground substance, mucin. Bright red = Fibrin. Red = muscle.)

In myxomatous degeneration, the ventricularis layer (composed primarily of elastic tissue) is thinned and the spongiosa layer (composed of loose connective tissue) is thickened.

On the image, the fibrosa layer (composed of collagen) is on the top, the thickened spongiosa layer below it and the ventricularis layer (made of elastic tissue) at the bottom.

The ventricularis layer, as the name may suggest, is closest to the (left) ventricle. The fibrosa layer is closest to the sinus of valsalva.

See also

  • Marfan's syndrome - a condition, due to a defect in fibrillin (an essential component of elastic fibers), in which myxomatous degeneration is common.
תאריך יצירה
מקור נוצר על־ידי מעלה היצירה
יוצר Nephron

רישיון

אני, בעל זכויות היוצרים על היצירה הזאת, מפרסם אותה בזאת תחת הרישיונות הבאים:
w:he:Creative Commons
ייחוס שיתוף זהה
הקובץ הזה מתפרסם לפי תנאי רישיון קריאייטיב קומונז ייחוס-שיתוף זהה 3.0 לא מותאם.
הנכם רשאים:
  • לשתף – להעתיק, להפיץ ולהעביר את העבודה
  • לערבב בין עבודות – להתאים את העבודה
תחת התנאים הבאים:
  • ייחוס – יש לתת ייחוס הולם, לתת קישור לרישיון, ולציין אם נעשו שינויים. אפשר לעשות את זה בכל צורה סבירה, אבל לא בשום צורה שמשתמע ממנה שמעניק הרישיון תומך בך או בשימוש שלך.
  • שיתוף זהה – אם תיצרו רמיקס, תשנו, או תבנו על החומר, חובה עליכם להפיץ את התרומות שלך לפי תנאי רישיון זהה או תואם למקור.
GNU head מוענקת בכך הרשות להעתיק, להפיץ או לשנות את המסמך הזה, לפי תנאי הרישיון לשימוש חופשי במסמכים של גנו, גרסה 1.2 או כל גרסה מאוחרת יותר שתפורסם על־ידי המוסד לתוכנה חופשית; ללא פרקים קבועים, ללא טקסט עטיפה קדמית וללא טקסט עטיפה אחורית. עותק של הרישיון כלול בפרק שכותרתו הרישיון לשימוש חופשי במסמכים של גנו.
הנכם מוזמנים לבחור את הרישיון הרצוי בעיניכם.
Annotations
InfoField
This image is annotated: View the annotations at Commons

כיתובים

נא להוסיף משפט שמסביר מה הקובץ מייצג

פריטים שמוצגים בקובץ הזה

מוצג

היסטוריית הקובץ

ניתן ללחוץ על תאריך/שעה כדי לראות את הקובץ כפי שנראה באותו זמן.

תאריך/שעהתמונה ממוזערתממדיםמשתמשהערה
נוכחית05:37, 13 בפברואר 2009תמונה ממוזערת לגרסה מ־05:37, 13 בפברואר 20092,048 × 1,536 (342 קילו־בייטים)Nephron{{Information |Description={{en|1=Myxomatous degeneration of the aortic valve. Surgical specimen. Movat's stain (Black = nuclei, elastic fibres. Yellow = collagen, reticular fibers. Blue = ground substance, mucin. Bright red = Fibrin. Red = muscle.) In m

הדף הבא משתמש בקובץ זה: